Bežné chyby pri používaní maskary. Aj vy ich robíte?

Maskara je najlepšou kamarátkou takmer každej ženy, a to kvôli dobrému dôvodu, pretože dokonca ani ten najlepší očný make-up nezvýrazní oči bez pomoci prekrásnych mihalníc. Pretože používame maskaru takmer každý deň, sme presvedčené, že nemôžeme pri jej používaní urobiť žiadne chyby. Ďalej od pravdy už byť ani nemôžete. Väčšina z nás nevedome robí aspoň pár najbežnejších chýb pri používaní maskary. Aj vy ich robíte?

Pumpovanie s kefkou maskary

Niekedy musíme nabrať na kefku trochu viac maskary keď už sa nám veľa nezvýšilo a snažíme sa ju pozbierať z vnútorných stien rytmickými pohybmi hore a dolu. Je to chyba, ktorá nás stojí veľa maskary. Tým, že pumpujeme kefkou, pumpujeme do vnútra nepotrebný vzduch, ktorý výrazne urýchľuje jej vysychanie. Obmedzte tento pohyb na minimum.

Používanie maskary príliš dlho

Maskara, tak, ako všetky iné skrášľovacie prípravky, má svoj dátum spotreby. Zloženie maskary, presný opis balenia a používania obmedzuje jej primerené užívanie na tri mesiace – po tomto období by ste ju mali vymeniť. Ako často používame našu maskaru niekoľko mesiacov, až kým nie je úplne prázdna, len preto, lebo nechceme minúť už žiadne peniaze?

Fakt, že nečistíte kefku

Možno sa to zdá divné, ale bezpochybne to má vplyv na kvalitu nanášania. Kefka maskary by sa mala umývať (tak ako si umývame štetce na make-up). Nemusíte to robiť po každom použití, ale rozhodne by ste ju mali z času na čas umyť a vysušiť. Takto sa vyhnete zaschnutým hrudkám, ktoré zlepujú mihalnice dokopy.

Fakt, že si nevytáčate mihalnice s klieštami na nakrúcanie

Tento bod môžete preskočiť, ak máte prirodzene zatočené mihalnice, hoci všetci vieme, že takých ľudí nie je veľa. Väčšina z nás má rovné mihalnice a v tomto prípade vám nepomôže ani najlepšia maskara. Pred každým nanesením by ste si mali natočiť vaše mihalnice s klieštikmi, pretože len vtedy dosiahnete želaný efekt.

Nesprávna nanášacia technika

Mysleli by ste si, že na maľovaní vašich mihalníc nie je nič ťažké, no to nie je celkom tak. Pri maľovaní mihalníc by ste mali vykonávať jemný cik-cakovitý pohyb – od korienkov mihalníc smerom k ich končekom, zatiaľ čo pohybujete kefkou z jednej strany na druhú. Jedine takto dokážete účinne rozotrieť maskaru.

Aplikovanie veľkého množstva vrstiev

Tento bod je svojím spôsobom spojený s predchádzajúcim, týkajúc sa chýb pri maľovaní mihalníc. Dosť často nanášame príliš veľa vrstiev na naše mihalnice, mysliac si, že s každou vrstvou zdôrazňujeme dojem. Táto chyba vedie k zlepeným mihalniciam a vytvoreniu dojmu nazývanému „pavúčie nožičky“.

Poslať komentár